България пред грипна епидемия

28 януари 2016 09:37   6966 прочита


Върлува щамът "Калифорния", разболя масово Стара Загора, Габрово и Видин

България е пред грипна епидемия. Броят на болните у нас нараства. Няколко града в страната вече са обхванати сериозно от вируса на инфлуенцата. Това са Стара Загора, Габрово и Видин. Пикът се очаква до седмица.

Най-много хора в момента имат щама "Калифорния" или така наречения свински грип. Това са 60% от случаите у нас, като по-голяма част са млади пациенти.

Миналата година пикът на заболяванията е бил по това време, сега се очаква той да дойде до седмица.

Причината според специалистите е големият студ, който скова страната през последните дни. Именно сибирските температури са отложили епидемията в страната.

Лекарите предупреждават, че при симптоми, които не могат да се овладеят до ден-два и не се влияят от лекарства, задължително трябва да се направи консултация с лекар.

Усложненията идват бързо и могат да бъдат сериозни, а ходенето на работа със симптоми на грип е равносилно на престъпление, напомнят медиците.

 

източник: vsekiden.com


Още за: българия   грипна   епидемия   Още от: Здраве

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар




Въведете кода от картинката